Vzorkovník farieb a lazúr


Nátery, či už farby, vosky alebo lazúry sú prostriedkami na ochranu a dekoráciu dreva. Drevo preventívne chránia pred škodcami, poveternostnými a mechanickými vplyvmi a zároveň ho dekoratívne zafarbujú.

Tenkovrstvá lazúra

Lazúry sú polopriesvitné povrchové nátery, ktoré ponechávajú viditel'nú štruktúru dreva, chránia drevo pred poveternostnými a mechanickými vplyvmi a zároveň ho dekoračne zafarbujú. Všetky lazúry v ponuke sa ešte prekrývajú bezfarebným lakom. Lak je možné si vybrať - v ponuke máme matný, pololesklý alebo lesklý. Základný vzorkovník tenkovrstvej lazúry si môžete stiahnuť tu:

Krycie farby a emaily

Farby sú povrchové nátery, ktoré drevo dekoračne zafarbujú a chránia pred poveternostnými a inými vplyvmi. Štruktúra dreva po natretí už nie je viditel'ná, pretože krycie farby povrch celkom prekryjú. Používame ekologické, vodou riediteľné farby, pretože vodou riediteľné farby majú niekoľko výhod. Všeobecne sú pružnejšie a dokážu lepšie odolávať popraskaniu vplyvom tepelnej rozťažnosti podkladu ako krehké syntetické farby. Základný vzorkovník farieb si môžete stiahnuť tu:


V prípade, že ste svoju farbu alebo lazúru nenašli, napíšte nám a radi Vám necháme farbu namiešať.